Back To The Future

Dziś jak zapewne wielu słyszało jest dzień, do którego przybywa z przeszłości Marty McFly i Dr. Emmett L. Brown, a dokładnie z 1985 roku. Dla niektórych Back To The Future kojarzy się z ich dzieciństwem, jak zresztą i mi samemu. Bardzo dobrze pamiętam jak oglądałem pierwszy raz trylogię Roberta Zemeckisa. Za każdym razem, gdy kończyła się trzecia część łudziłem się myślą, że pewnie powstanie i kolejny epizod. Twórcy filmu zatrzymali się niestety na wspomnianej trylogii. W tym roku mija równe 30 lat od powstania pierwszej części, kolejne powstawały w 1989 i 1990 roku.

Jakkolwiek byśmy oceniali dzisiaj amerykańskie produkcje filmowe, to kiedyś Jankesi tworzyli świetne filmy, które w popkulturze znalazły należyte sobie miejsce. Dzisiaj kina zalewają fale chłamu, którego nie warto nawet oglądać. Kiedyś science fiction kojarzyło się ze świetnymi filmami, które z chęcią ogląda się nadal. Dzisiaj ten gatunek zdominowany jest przez beznadziejne filmy, gdzie więcej efektów wybuchowych jest, niż sensu w całości filmu.

Myślę, że szybko nie powstanie jakikolwiek film, który by dorównał Back To The Future. Zresztą na naszym rodzimym podwórku jest podobnie, gdzie filmy Jak Rozpętałem II Wojnę Światową, czy bardziej nowsze, jak Poranek Kojota oglądać można w kółko. Za to nowości kinowe z takimi gwiazdami kina jak Karolak, ciężko obejrzeć choć raz do końca…

Na koniec kilka zajawek świetnego moim zdaniem filmu Back To The Future!

Trailery trylogii:

Składak z utworem Huey Lewisa w tle:

Na koniec soundtrack z filmu 😉

Knife

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.